Menu Zamknij

Odpowiednie ubranie na stoku to podstawa

Odpowiednie ubranie do wyjście na stok jest bardzo ważną rzeczą. Nie wystarczy ubrać się ciepło czyli założyć ciepłą kurtkę, swetr czy bluzę, szalik, czapkę. To nie są odpowiednie rzeczy na narty. Przy opadach mokrego śniegu nieodpowiednia kurka namoknie wraz ze wszystkim co jest pod spodem i od razu będzie nam zimno.

Jazda w takich warunkach napewno nie będzie przyjemna i łatwo możemy się przeziębić.

Właściwa kurtka czy spodnie narciarkie wcale nie musza być grubę czy puchowe. Grube kurtki utrudniają ruchy i są poprostu mniej wygodne podczas jazdy. Materiał 100% poliester, wodoodporne membrany, czym wyższa tym lepsza np. 20 000  mm H²O sprawią, że mamy odpowiednią ochronę. Taka membrana chroni przed wodą , wiartem, oddycha, izoluje, zapewnia ciepło nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Kurtki damskie firmy Rossignol spełniają te wszystkie warunki, a do tego prezentują się naprawdę fajnie. Dopasowany krój i kaptur z futerkiem robią swoje.

Kurtki Rossignol to kurtki stworzone do białej jazdy. Wyposażone są w kieszenie na skipass, 2 kieszenie na ręce, kieszeń na piersi. Pas przeciwśnieżny chroni przed przedostaniem się śniegu podczas upadku, a rozciągliwy mankiet z otworem na kciuk to kolejna ochrona przed zimnem.